Kategorie

Płatności

   
           Zalecane !

    

      Wpłata na konto
            firmowe
      (przelew zwykły)  

      
     Tylko dla klientów
          z zagranicy

Armia ‎– Armia

Dostępność:
szt.
Cena netto: 71,54 zł 88,00 zł

Armia ‎– Armia

 

 

Label: Pronit ‎– PLP 0075
Format: Vinyl, LP, Album
Country: Poland
Released: 1987
Genre: Rock
Style: Punk, Hardcore

 

Tracklist:

 

A1 Intro 87
A2 Hej Szara Wiara
A3 Wojny Bez Łez
A4 Wołanie O Pomoc
A5 W Niczyjej Sprawie
A6 Nigdzie Teraz Tutaj
A7 Wiatr Wieje Tam Gdzie Chce
A8 Bombadil W Locie
A9 Obok Historii
B1 Sędziowie
B2 Nic Już Nie Przeszkodzi
B3 Siódmy
B4 Niewidzialna Armia
B5 Niewidzialna Armia II
B6 Zostaw To 87

 

Płyta: NM-
Okładka: EX+

 

Notes:

 

Recorded At RSC Studio In Rzeszów.

 

Barcode and Other Identifiers:

 

Matrix / Runout (Side A runout, stamped): PLP 0075 A K
Matrix / Runout (Side B runout, stamped): PLP 0075 B-3 K

 

Wymieniany jako jeden z czołowych zespołów sceny niezależnej lat 80. XX w. Na początku lat 90., na fali popularności mocniejszych odmian rocka, odniósł sukces również na szerszej scenie muzycznej, zwłaszcza dzięki wydaniu płyty Legenda. Od połowy lat 90. stracił na popularności, jednak nadal w niektórych opisach określany jest najoryginalniejszym zespołem polskiej sceny niezależnej. Ze względu na wolty stylistyczne, jak również odbiegający od typowego dla sceny rockowej i alternatywnej przekaz, wzbudza także kontrowersje. Od połowy lat 90. XX w. jeden z czołowych przedstawicieli polskiego rocka chrześcijańskiego, mimo że teksty o jawnie religijnym przekazie znajdują się jedynie w kilku utworach, a muzycy zespołu unikają takiej kategoryzacji.

Charakterystyczne dla muzyki zespołu jest wykorzystanie instrumentów wychodzących poza tradycyjnie stosowane w rocku, zwłaszcza instrumentów dętych, a przede wszystkim waltorni, na której grał Krzysztof Banasik „Banan”, a następnie Jakub Bartoszewski. Dla urozmaicenia w niektórych piosenkach zespół stosował dodatkowo instrumenty klawiszowe, a rzadziej też takie jak: okaryna, skrzypce, saksofon, wiolonczela czy flet. Równie charakterystyczne są poetyckie teksty, najczęściej autorstwa Budzyńskiego. Cechuje je przekaz wykraczający poza typowy dla punka publicystyczny komentarz rzeczywistości, bardzo często odwołujący się do mistyki i nawiązujący do kultury powszechnej.

Armia (Antiarmia) to pierwszy długogrający album grupy muzycznej Armia. Wydany został po raz pierwszy w 1988. Materiał został nagrany w 1987 roku. Album doczekał się trzech reedycji, ostatniej w 2009 przez Metal Mind Productions.