Kategorie

Płatności

   
           Zalecane !

    

      Wpłata na konto
            firmowe
      (przelew zwykły)  

      
     Tylko dla klientów
          z zagranicy

Jamiroquai ‎– Synkronized

Dostępność:
szt.
Cena netto: 13,01 zł 16,00 zł

Jamiroquai ‎– Synkronized

 

Label: Work ‎– OK 69973

Format: CD, Album

Country: US

Released: 1999

Genre: Electronic

Style: Acid Jazz, Pop

 

 

Tracklist

 

 

1. Canned Heat 5:31

2. Planet Home 4:44

3. Black Capricorn Day 5:41

4. Soul Education 4:15

5. Falling 3:45

6. Destitute Illusions 5:40

7. Supersonic 5:15

8. Butterfly 4:28

9. Where Do We Go From Here 5:13

10. King For A Day 3:40

 

 

Barcode and Other Identifiers

Barcode: 0 7464-69973-2 1

 

 

Zespół Jamiroquai powstał w 1992 roku w Paryżu. Założony przez Jay Kaya (właściwie Jasona Kaya). Debiutancki krążek Jamiroquai był jednym z największych muzycznych wydarzeń 1993 roku, a grupa przebojem wdarła się na szczyt, z którego nie pozwoliła się zepchnąć.

 

Podobno trzyma muzyków żelazną ręką. Jest wstanie zmienić każdy pomysł, o ile mu tylko nie odpowiada. Kiedy udzielają wywiadów, rzadko pojawia się poza nim inna osoba, a jeśli już, to nie mówi za wiele.

 

Gdy w 1997 roku basista Stuart Zender opuszczał Jamiroquai, nie szczędził słów krytyki pod adresem Jaya. Powodem rozstania była coraz większa komercjalizacja muzyki grupy, na co Zender nie chciał się zgodzić.

 

Oficjalnie panowie rozstali się polubownie, ale Jamiroquai musiał rejestrować album od nowa. Powód? Istniała duża szansa, że Zender będzie domagał się wynagrodzenia za swój udział w nagranym już materiale.

 

Wiele osób uważa, że po jego odejściu zespół nigdy nie wrócił już od formy. Jednak trzeba Jay’owi oddać sprawiedliwość. Bez jego charyzmy Jamiroquai byłyby tylko jedną z wielu grup acidjazzowych, które pojawiły się na początku lat 90., a potem w tempie zawinęły się ze sceny.

 

Jego charakterystyczny wygląd, słynne czapki, wreszcie regularnie wywoływane skandale sprawiły, że zespół wydostał się z niszy i zajął pozycję mega gwiazdy. Jay Kay oddziałuje na wyobraźnię mas. To jedna z największych gwiazd brytyjskiego show biznesu i jeden z najbogatszych artystów na wyspach. Skromnie chłopak nie żyje.