Kategorie

Płatności

   
           Zalecane !

    

      Wpłata na konto
            firmowe
      (przelew zwykły)  

      
     Tylko dla klientów
          z zagranicy

Kult ‎– Tata 2

Dostępność:
szt.
Cena netto: 74,80 zł 92,00 zł

Kult ‎– Tata 2

 

Label: S.P. Records ‎– SP W 03/09

Format: 2 × Vinyl, LP, Remastered, Reissue, Limited Edition, Gatefold

Country: Poland

Released: Apr 2009 / 1996

Genre: Rock

Style: Alternative Rock, Acoustic

 

 

 

Tracklist

 

 

 

Płyta 1

 

A1 Jeśli Zechcesz Odejść - Odejdź 3:48

A2 Kochaj Mnie, A Będę Twoją 3:50

A3 Śmierć Poety 5:36

A4 Nie Dorosłem Do Swych Lat 5:40

B1 Samotni Ludzie 8:19

B2 Zastanówcie Się Sami 5:11

B3 Gwiazda Szeryfa 4:10

 

Płyta 2

 

C1 Ty Albo Żadna 2:48

C2 Ballada O Dwóch Siostrach 4:55

C3 Kołysanka Stalinowska 3:06

C4 A Gdy Będę Umierał 7:32

D1 Latający Holender 5:56

D2 Prowokator 2:35

D3 Dolina 2:39

D4 Marianna (Inaczej Niż Na 1) 3:43

D5 Kochaj Mnie, A Będę Twoją (Wersja Bez V.V.) 3:49

 

 

Notes

 

Disc 1 Side A Matrix: 80489E1/A

Disc 1 Side B Matrix: 80489E2/A

Disc 2 Side C Matrix: 80489E3/A

Disc 2 Side D Matrix: 80489E4/A

 

 

EDYCJA LIMITOWANA, JESTEŚ POSIADACZEM EGZEMPLARZA NUMER: 0369

 

 

Jest to krążek raczej na specjalne okazje, do posłuchania „od święta”, bez ingerencji bodźców z otoczenia:) Tak jak na Jedynce dominowały utwory stworzone przez Stanisława Staszewskiego tak tutaj mamy do czynienia z mieszanką tekstów autorskich, tradycyjnych melodii, interpretacji itp.

 

Ponownie na warsztat zostaje wzięta twórczość Gałczyńskiego: „Śmierć Poety” w świetnej, ocierającej się o metal aranżacji oraz piękna „Ballada O Dwóch Siostrach”. Oba utwory stanowią bardzo mocną stronę tego wydawnictwa. Świetnie wypada kolejny zapożyczony tekst: „Kochaj Mnie, A Będę Twoją” z gościnnym udziałem Violetty Villas na mikrofonie.

 

W Białej Księdze Kultu została opisana cała historia nagrywania z tą śp. ekscentryczną gwiazdą. Warto się zapoznać z tą opowieścią bo jest naprawdę ciekawa. Tak jak sam wokal VV. Kobieta ta miała taką moc w głosie, że ciarki człowieka przechodzą. Wielka szkoda, że skończyła w taki sposób… Wracamy do Taty 2. Bardzo fajny jest singlowy „Jeśli Zechcesz Odejść – Odejdź”.

 

Utwór momentami brzmi bardzo szantowo, kiedyś fragmentami śpiewaliśmy go przy ognisku:) Ogromne wrażenie robi refleksyjne „Nie Dorosłem Do Swych Lat”. Czasem mi się zdaje, że ja też do swych lat nie dorosłem. Odrobinę pozytywnego nastroju wnosi na to wydawnictwo tradycyjny „Prowokator” oraz „Dolina”, oba utwory w wersji rosyjskiej(?). Na Tacie 2 zespół zamieścił też inną wersję „Marianny” znanej z Jedynki, która też wnosi lekki powiew optymizmu.

 

Pojawia się tu także „A Gdy Będę Umierał” podobno napisany przez tatę Kazika na kilka dni przed śmiercią. Reszta utworów z tego krążka również trzyma bardzo wysoki poziom ale jest to już twórczość „depresyjna”.

 

Podsumowując: Tata 2 to piękna kontynuacja tego z czym mieliśmy do czynienia na Tacie Kazika, z tym że zdecydowanie mniej optymistyczna i pozytywna. Do posłuchania raz na jakiś czas nadaje się świetnie i robi wtedy ogromne wrażenie, natomiast gdyby mnie ktoś tym krążkiem katował dzień w dzień to pewnie po jakimś czasie poszedłbym się utopić:)