Kategorie

Płatności

   
           Zalecane !

    

      Wpłata na konto
            firmowe
      (przelew zwykły)  

      
     Tylko dla klientów
          z zagranicy

Laterna ‎– Lato

Dostępność:
Jest Jest
Czas realizacji: 7 dni
szt.
Cena netto: 32,52 zł 40,00 zł

Laterna ‎– Lato

 

Label: OBUH Records ‎– D22

Format: 2 × CD, Album

Country: Poland

Released: 2009

Genre: Classical, Jazz

Style: Contemporary, Free Improvisation Jazz

 

 

 

Tracklist

 

 

Disc 1

 

1.1  Paplynie

1.2  Sen Latarnika

1.3  Murek Celtycki

1.4  Brzeszczot Lateckiego (Dedicated To Steve Reich)

 

Disc 2

 

2.1  Wariacje Z Brzytwą

2.2  Weneriusz Tańczy Po Raz Drugi

2.3  W Brzuchu Kangura

2.4  Zagubiony We Mgle, Ale Jest Na To Rada - Bączek Przeciwmgłowy

2.5  Zawrót Głowy

 

 

Po zimowej sesji LATERNY wydanej na pierwszym albumie nadszedł czas na odsłonięcie sesji letniej, która miała miejsce w Rogalowie Analogowym w 2005 roku. W zwyczajowym składzie: Ryszard LATECKI - harmonium, trąbka, fisharmonia, muszla, półprogowa gitara akustyczna zwana latarą, Gintautas GASCEVICIUS - perkusjonalia, Bart PAŁYGA - wiolonczela, śpiew alikwotowy, trąba tybetańska oraz Tadeusz WIELECKI: kontrabas.

 

Ów żelazny skład LATERNY wykazuje tutaj rzadką zdolność improwizowania zdumiewająco dojrzałych i konkretnych kompozycji. Wśród nich znajdują się dwa utwory („Brzeszczot Lateckiego i „Wariacje z brzytwą) inspirowane twórczością Steve'a REICHA.

 

LATERNA tworzy z kosmiczną łatwością kwieciste kobierce przenikających się nawzajem minimalistycznych melodii, czerpanych z rękawa motywów, derwiszowych rytmów i współczesnych harmonii o zapachu gruszek.

 

Mamy tu wpływy Orientu, pamięć psychodelii bez psychodelików oraz muzyki współczesnej. Wszystko nagrane za jednym razem, na żywo i akustycznie. Na lampowym sprzęcie z epoki w obuszym studiu Rogalów Analogowy i przeniesione niestratnie na cyfrę przez naszego kompaniona Piotra Nykiela.

 

Toteż wstydu nie ma. Brzmią, jak brzmią, a czapa sama idzie do góry. Oto swobodna muzyka XXI wieku. Wydana na dwóch dyskach w rozkładanej wielokrotnie okładce tworzącej po rozłożeniu zacny plakacik. Polecam, krótko mówiąc, absolutnie...