Kategorie

Płatności

   
           Zalecane !

    

      Wpłata na konto
            firmowe
      (przelew zwykły)  

      
     Tylko dla klientów
          z zagranicy

Nagaoka MP-200 (MM)

Dostępność:
szt.
Cena netto: 1 565,04 zł 1 925,00 zł

Marka/model: Nagaoka MP-200
Typ wkładki: MM/MI
Mocowanie wkładki: 1/2 cala
Szlif: eliptyczny 'superfine' 0.4 x 0.7 mm (polerowany diament)
Wspornik: lekki, utwardzany boron
Wymienność igły: TAK
Zalecana siła nacisku: 1.5 - 2g
Pasmo przenoszenia: 20 - 23.000Hz
Separacja kanałów: 25 dB
Balans kanałów: < 1.5 dB
Napięcie wyjściowe MM: 4mV
Rezystancja: 47.000 Ohm
Waga: 6.5g

 

Najwyższa jakość komponentów, bezkompromisowe wykonanie oraz bogactwo dźwięku - tak w skrócie można określić MP-200, wkładkę japońskiej Nagaoki, która jako producent z powodzeniem funkcjonuje w branży audio już od blisko 80 lat, dostarczając m.in. wkładki gramofonowe, trzpienie pomiarowe czy akcesoria do rejestrów. Co warto podkreślić, wszystkie bardzo precyzyjne części - od diamentowych końcówek, przez wsporniki, po cewki - powstają bezpośrednio w fabrykach Nagaoki.

MP-200 jest wkładką gramofonową o charakterystyce dosyć sztywnej w zakresie tzw. podatności (z ang. compliance), co czyni ją przetwornikiem skorym do świetnej współpracy z ramionami o średniej jak i ciężkiej wadze, czyli odpowiednio w przedziałach 11-25 gram oraz powyżej 26 gram. Aby być bardziej precyzyjnym, należy zaznaczyć, że chodzi tu o masę efektywną ramienia gramofonu (nie masę rzeczywistą!), a więc taką, która jest miarą bezwładności ramienia widzianej z punktu widzenia zawieszenia igły we wkładce gramofonowej. Względnie niski parametr podatności MP-200 sprawia, że "pasuje" ona do większości obecnie spotykanych ramion gramofonowych i w tym kontekście można ją śmiało traktować jako wkładkę uniwersalną. 

Szlif zastosowany w igle tego modelu pozwala na dużo dokładniejszy odczyt danych zapisanych w rowku płyty, co pozwala wydobyć dźwiękowo więcej niuansów i "smaczków", niż jest to możliwe przy standardowym szlifie eliptycznym.

Krótko mówiąc: wkładka wyjątkowo muzykalna, odpowiednio detaliczna, generująca klarowne brzmienie o wspaniałej dynamice przekazu. 

W komplecie producent zapewnił oczywiście zestaw montażowy oraz szczegółową instrukcję.