Kategorie

Płatności

   
           Zalecane !

    

      Wpłata na konto
            firmowe
      (przelew zwykły)  

      
     Tylko dla klientów
          z zagranicy

Rammstein ‎– Liebe Ist Für Alle Da

Dostępność:
szt.
Cena netto: 101,63 zł 125,00 zł

Rammstein ‎– Liebe Ist Für Alle Da

 

 

Label: Universal Music ‎– 2729678
Format: 2 × Vinyl, LP, Album, Reissue, Remastered, 180 Gram
Country: Europe
Released: 08 Dec 2017
Genre: Electronic, Rock
Style: Alternative Rock, Industrial

 

Tracklist:

 

A1 Rammlied 5:19
A2 Ich Tu Dir Weh 5:02
A3 Waidmanns Heil 3:33
B1 Haifisch 3:45
B2 B******** 4:15
B3 Frühling In Paris 4:45
C1 Wiener Blut 3:53
C2 Pussy 4:00
C3 Liebe Ist Für Alle Da 3:26
D1 Mehr 4:09
D2 Roter Sand 3:59

 

Barcode and Other Identifiers:

 

Barcode (Scanned): 602527296784
Barcode (Printed): 0 602527 296784

 

Cztery lata po wydaniu Rosenrot, Rammstein powrócił z nowym, szóstym albumem studyjnym - Liebe Ist Für Alle Da. Zgodnie z tradycją zespołu płyta zawiera 11 nowych utworów i jak zwykle w przypadku Rammsteina opatrzona jest kontrowersyjną okładką – zdjęciem stylizowanym na obraz autorstwa Eugenio Recuenco.

Ostatnie miesiące przed wydaniem albumu obfitowały w plotki na temat płyty: mówiło się, że zespół inspirował się black metalem a nawet hip-hopem, w trakcie jej powstawania. Tymczasem album zawiera zróżnicowany materiał w typowym dla Rammsteina stylu – niektóre z utworów są uważane za najcięższe, jakie zespół kiedykolwiek nagrał. „Tematem przewodnim, powiedziałbym, są ekstremalne formy miłości... „ - mówi Christoph Schneider, perkusista Rammsteina. Flake Lorenz dodaje: „Miłość może być interpretowana na wiele sposobów: na przykład nieodwzajemnione uczucie może prowadzić do tragicznych sytuacji: masowych morderstw, strzelanin w szkole, tego typu rzeczy. Nienawiść jest negatywną formą miłości, jak ciepło i zimno...”.

Singlowy 'Pussy', choć świetny brzmieniowo i rozbrajająco uroczy, nie dawał jasnej odpowiedzi, w jakim kierunku Niemcy tym razem podążyli. Trudno bowiem nie podchodzić do tej piosenki z przymrużeniem oka i nie traktować w kategoriach prowokacji. Całkiem zabawna jest także niesiona anielskimi smykami, powerballada 'Frühling in Paris', w której niektóre wersy Till śpiewa po francusku. Spokojnie, bez paniki, "poważnych" numerów na albumie nie brakuje. Wątpliwości znikają od razu, po otwierającym zestaw 'Rammlied' napędzanym blackmetalową (a i owszem) perkusją. To potężny, ciężki i ostry zarazem numer z chwytliwą melodią, czyli wszystko na miejscu, wszystko jak należy.

Reszta wydawnictwa utrzymana jest w podobnej tonacji. Dominują gęste gitary, grzmiące bębny (wielkie brawa dla Schneidera) i toporne aranżacje. Oczywiście nie brakuje symfonicznych wstawek, w których Niemcy się rozmiłowali. Stanowią one jednak uzupełnienie, nadają głębi i osobliwej posępności. Mistrzostwem jest 'B********', mocny, metalowy z piłującymi riffami ale i klimatem, którego nie powstydziłby się David Lynch. Gitarowe zagrywki z 'Wiener Blunt' (który tak przy okazji zaczyna się jak 'Frozen' Madonny) zespół mógłby natomiast podrzucić Joshowi Homme'owi na nową płytę Queens of the Stone Age. 'Waidmanns Heil' to z kolei koncertowy pewniak a tytułowy utwór jest kwintesencją stylu Rammstein - siła, klawisze, radosny refren (a na dodatek fantastyczna perkusja).

Są płyty, którym trzeba dać trochę czasu, w które trzeba się wgryźć, by w pełni docenić. Są też takie, które zachwycają od pierwszego uderzenia perkusji. Brzmią tak, jak sobie to wymarzyliśmy. Brzmią tak, jak Liebe Ist Für Alle Da.