Kategorie

Płatności

   
           Zalecane !

    

      Wpłata na konto
            firmowe
      (przelew zwykły)  

      
     Tylko dla klientów
          z zagranicy

Rollins Band ‎– Life Time

Dostępność:
szt.
Cena netto: 113,01 zł 139,00 zł

Rollins Band ‎– Life Time

 

 

Label: Fundamental ‎– SAVE 65
Format: Vinyl, LP, Album
Country: UK, Europe & US
Released: 1988
Genre: Rock
Style: Alternative Rock, Hardcore

 

Tracklist:

 

A1 Burned Beyond Recognition
A2 What Am I Doing Here?
A3 1.000 Times Blind
A4 Lonely A5 Wreck-Age
B1 Gun In Mouth Blues
B2 You Look At You
B3 If You're Alive
B4 Turned Out

 

Płyta: EX
Okładka: NM-

 

Rollins Band to amerykańska grupa rockowa dowodzona przez charyzmatycznego wokalistę, pisarza, aktora i aktywistę, Henry'ego Rollinsa. W swej twórczości zespół łączył elementy rocka, punka, hard core'u, a także jazzu i funku.

Nim doszło do jakichkolwiek prac w studiu, zespół ruszył w potężną trasę, która objęła zarówno Stany Zjednoczone, jak i Europę. Zresztą, jak to się miało później okazać, działalność koncertowa była kluczowa. Nie tylko w szczytowym momencie kariery dawali około dwustu występów rocznie, ale właśnie podczas niezliczonych wyjazdów przygotowywali i testowali utwory. - My przez większość czasu koncertujemy obstukując nasze nowe kawałki, a potem w trzy tygodnie robimy płytę - wyjaśniał w jednym z wywiadów gitarzysta.

Po pierwszym tournée, panowie weszli do studia, by nagrać płytę "Life Time", która ukazała się w 1987 roku. Produkcją zajął się Ian MacKaye, lider Fugazi.

Zespół zaproponował ciekawą mieszankę punk rocka i sabbathowskiego ciężaru wzbogaconą o jazzowe elementy. - Płytę wypełniła muzyka bardziej wyrafinowana niż ta, jaką tworzył zespół Black Flag, urozmaicona formalnie, w partiach gitary basowej nabierająca jazzowej i funkowej swobody, ale o intensywności emocjonalnej i potędze brzmienie znamionujących styl hardcore - można przeczytać w "Rock Encyklopedii 2" Wiesława Weissa.