Kategorie

Płatności

   
           Zalecane !

    

      Wpłata na konto
            firmowe
      (przelew zwykły)  

      
     Tylko dla klientów
          z zagranicy

Teho Teardo & Blixa Bargeld ‎– Nerissimo

Dostępność:
szt.
Cena netto: 121,14 zł 149,00 zł

Teho Teardo & Blixa Bargeld ‎– Nerissimo

 

 

Label: Spècula ‎– SPECULA 008
Format: Vinyl, LP, Album
Country: Italy
Released: 08 Apr 2016
Genre: Electronic, Rock, Pop, Folk, World, & Country
Style: Experimental, Art Rock, Avantgarde, Modern Classical

 

Tracklist:

 

A1 Nerissimo 4:06
A2 DHX 2 3:54
A3 Ich Bin Dabei 4:25
A4 The Empy Boat 3:29
A5 The Beast 4:16
B1 Animelle 6:57
B2 Ulgæ (A Micro-Biological Opera) 5:14
B3 Give Me 4:29
B4 Nerissimo (Italian) 4:09

 

Notes:

 

Full-color inner sleeve with lyrics.
Recorded at Basement Recordings, Rome, and at andereBaustelle, Berlin.
Mastered at Monoposto, Düsseldorf.
Coverphoto based on "The Ambassadors" by Hans Holbein the Younger, 1533.
Includes card for "Free download full album + bonus track".

 

Barcode and Other Identifiers:

 

Barcode (Text): 8 016670 121732 >
Barcode (Scanned): 8016670121732
Matrix / Runout (Side A runout, etched): SPECULA 008 A V=
Matrix / Runout (Side B runout, etched): SPECULA 008 B V=

 

Trzy lata po wspólnym debiutanckim albumie „Still Smiling”, Teho Teardo i Blixa Bargeld powrócili z zupełnie nowym materiałem. Tego typu spotkania dwóch osobowości zazwyczaj kończą się na jednym projekcie ograniczonym w czasie. W tym przypadku szczególna więź, zarówno artystyczna jak i osobista, Teho i Blixa oraz wspólna pasja odkrywania nowych terytoriów w muzyce i sztuce doprowadziły do powstania nowego albumu „Nerissimo”.

„Nerissimo” to w języku włoskim stopień najwyższy przymiotnika „czarny” czyli najczarniejszy i nie chodzi bynajmniej o określenie muzyki na płycie mianem „czarnej”. Czerń może mieć swoje zastosowanie w muzyce: tak jak kolor czarny zawiera w sobie wszystkie kolory, tak muzyka może zawierać w sobie wiele możliwości. Napisane i śpiewane w języku niemieckim, angielskim i włoskim, utwory dzieją się niczym odgrywane na szalce Petriego mikroskopijne dramaty jak „Ulgæ” czy surrealistyczna epopeja, czyli siedem minut kosmicznej podróży „Animelle”. Tytułowy utwór „Nerissimo” otwiera album w wersji angielskiej i zamyka go w wersji włoskiej.

Nowością w tej współpracy jest wykorzystanie instrumentów dętych, zwłaszcza klarnetu basowego, który odgrywa głęboką i bardzo istotną rolę w kilku nowych utworach; całego arsenału dzwonów, gitary barytonowej Teho i aranżacji klasycznych instrumentów smyczkowych. Razem ich dźwięk tworzy niesamowite widmowe spektrum wsparte niskim aksamitnym głosem Blixy. Słuchając tego albumu przemieszczamy się pomiędzy dwoma językami, dwoma miastami: Rzymem i Berlinem, gdzie powstawał album w pełnej wrażeń i emocji podróży przez trzy ostatnie lata wspólnej pracy twórców. Podróży przez wieloznaczny mrok, pamiętnik objawień i kolorów jak nocny lot z wyłączonymi światłami nad rozświetlonymi europejskimi stolicami.

Okładka „Nerissimo” została zainspirowana obrazem z 1533 roku „Ambasadorowie” Hansa Holbeina. W obrazie osadzone są zagadkowe odniesienia do filozofii, religii, śmiertelności i iluzji, które łączą się z niektórymi tematami w materiale muzycznym płyty.