Kategorie

Płatności

   
           Zalecane !

    

      Wpłata na konto
            firmowe
      (przelew zwykły)  

      
     Tylko dla klientów
          z zagranicy

Throbbing Gristle ‎– Greatest Hits - Entertainment Through Pain

Dostępność:
szt.
Cena netto: 121,14 zł 149,00 zł

Throbbing Gristle ‎– Greatest Hits - Entertainment Through Pain

 

 

Label: Industrial Records ‎– IRL005
Format: Vinyl, LP, Compilation, Remastered, Reissue, Limited Edition
Country: UK
Released: Nov 2011
Genre: Electronic
Style: Industrial, Experimental

 

Tracklist:

 

Left Shoe
A1 Hamburger Lady
A2 Hot On The Heels Of Love
A3 Subhuman
A4 AB/7A
A5 Six Six Sixties
A6 Blood On The Floor
Right Shoe
B1 20 Jazz Funk Greats
B2 Tiab Guls
B3 United
B4 What A Day
B5 Adrenalin

 

Notes:

 

Limited edition 2000 copies.
LP come packaged with an 8 page full colour booklet featuring some previously unpublished photos, press reviews from the time, and other visual ephemera from the Industrial Records archive.

 

Barcode and Other Identifiers:

 

Barcode: 5060174952289

 

Greatest Hits - Jak to możliwe, że jeden z najbardziej nienawidzących komercji zespołów na świecie - Throbbing Gristle - mógł wydać album typu "Greatest Hits"? Okazuje się, że jest to możliwe, zupełnie jakby szydząc z całego przemysłu muzycznego, co zresztą obrazuje pełna nazwa krążka - "Greatest Hits - Entertainment Through Pain".

Throbbing Gristle tuż po rozwiązniu się w 1981 roku wydali składankę z "największymi przebojami" podsumowującą ich twórczość z lat 1977-80. Nie są to przeboje w w takim rozumieniu, jak przeboje Abby, co więcej - brak jest tu kilku bardziej znanych songów Throbbing Gristle, takich jak We Hate You (Little Girls), Still Walking, Convincing People, Persuasion czy Zyclon B Zombie, co wcale nie umniejsza temu wydawnictwu. Są tu hity, które bezprzecznie wytworzyły nurt rocka industrialnego, często w mocno psychodeliczno-noisowych klimatach, czego świetnym przykładem są: Hamburger Lady, Subhuman, Six Six Sixties, What a Day. Jest również kapiltalny punkowy kawałek w stylu Sex Pistols - Blood on the Floor, a nawet całkiem... popowe, tj. synthopowe, wręcz dyskotekowe utwory - AB/7A - elektroniczny kawałek w stylu Jean Michela Jarre'a, jest hołdem Chrisa Cartera dla... Abby, której prywatnie muzyk był fanem (sic!); jest również bodaj najstarszy nowofalowy utwór United, romantyczny Hot on the Heels of Love śpiewany przez Cosey Fanni Tutti oraz Adrenalin, który równie dobrze mógłby być kawałkiem z dyskografii Gary'ego Numana. Dwa ostatnie wymienione songi są prawdopodobnie najstarszymi kawałkami, które śmiało można zaliczyć do nurtu EBM.

Album jak widać jest dosyć zróżnicowany gatunkowo; od psychodeli, eksperymentalizmu i noise'u, aż do popu, od którego Throbbing Gristle wcale nie uciekali, a nawet perfidnie umieszczali go na singlach! To zdecydowanie najlepszy krążek z cyklu "Greatest Hits".

Album jest dedykowany legendarnemu awangardowemu pianiście Martinowi Denny'emu - pionierowi stylu noise.