Categories

Payment

   
           Zalecane !

    

      Wpłata na konto
            firmowe
      (przelew zwykły)  

      
     Foreign customers
               only 

Best Coast ‎– California Nights

Availability:
szt.
Net Price: €11.79 €14.50

Best Coast ‎– California Nights

 

 

Label: Harvest ‎– 0602547166098
Format: Vinyl, LP, Album
Country: UK & Europe
Released: 2015
Genre: Rock, Pop

 

Tracklist:

 

A1 Feeling OK
A2 Fine Without You
A3 Heaven Sent
A4 In My Eyes
A5 So Unaware
A6 When Will I Change
B1 California Nights
B2 Fading Fast
B3 Run Through My Head
B4 Jealousy
B5 Sleep Won't Ever Come
B6 Wasted Time

 

Barcode and Other Identifiers:

 

Barcode: 602547166098
Label Code: LC0148

 

Pop z rockowym pazurem lub jak kto woli rock z popowym drygiem. Uwodzicielski, z charakterem, kolorowy. Tak właśnie brzmi nowa płyta Best Coast.

Wyobraźcie sobie grupę dziewczyn. 20+. Wybierają się na imprezę. Stroją się, przebierają, układają włosy, pożyczają szminki i buty. Kabaretki, falbanki, obcasy, frędzle, zbyt duża ilość biżuterii. Śmieją się, popijają coś słodkiego i alkoholowego, może nawet z bąbelkami, tańczą, śpiewają i podjadają czekoladki. Teraz spróbujcie "przetłumaczyć" taką scenę rodzajową na muzykę. Mnie wyszło "California Nights" Best Coast.

Trzecia płyta duetu z Los Angeles to świetne piosenki. Już nie urokliwie alternatywne, lecz przebojowe, chwytliwe, witalne, świeże, energetyzujące z kapitalnymi refrenami (od "Heaven Sent" trudno się uwolnić, podobnie jak "In My Eyes", "Fading Fast"). Bethany Cosentino i Bobb Bruno lubią drapieżne gitary, nieco hałasu, sprzężeń, przesterów, wyrazistą, dynamiczną perkusję, ale nie boją się zamknąć tych dźwięków w nośne popowe nagrania, dodać chwytliwe melodie, lżejsze ozdobniki. Wszystko to szalenie dziewczęce, młodzieńcze, kalifornijskie (tytuł albumu to nie zmyła) i tylko od czasu do czasu lekko melancholijne, bardziej klimatyczne ("California Nights").

Jeśli chodzi o porównania z poprzednimi płytami, najłatwiej posłużyć się festiwalowym miernikiem - z małych scen i grania w blasku słońca, Amerykanie powinni awansować na wieczorne sloty i największe namiotowe sceny, czyli te, gdzie są najlepsze koncerty. "California Nights" to coś dla pokolenia młodych, zadziornych, hedonistycznych kobiet, które nie znają Hole i Garbage. Ale też dla tych które znają, wciąż lubią i chcą posłuchać czegoś w podobnym stylu.