Kategorie

Płatności

   
           Zalecane !

    

      Wpłata na konto
            firmowe
      (przelew zwykły)  

      
     Tylko dla klientów
          z zagranicy

Job Karma ‎– Punkt

Dostępność:
Jest Jest
Czas realizacji: 7 dni
szt.
Cena netto: 24,39 zł 30,00 zł

Job Karma ‎– Punkt

 

Label: OBUH Records ‎– OBUH D26

Format: CD, Album

Country: Poland

Released: 2010

Genre: Electronic

Style: Industrial, Experimental

 

 

 

Tracklist

 

 

1.  RAF 4:50

2.  Brain's Processing 6:12

3.  Hydroxizinum City 2 5:56

4.  Hel 4:03

5.  You Are The Key 3:33

6.  Gustav's Dream 5:00

7.  TerrorVizja 7:16

8.  Brontë 7:18

 

 

Credits

 

Artwork By – Arek Baginski, Aureliusz Pisarzewski

Mastered By – Piotr Nykiel

 

 

Notes

 

Special thanks to Anna & Anna, Wojciech Czern and all our friends and supporters.

 

 

Oto nadchodząca wiosna niesie nam energetyczne wsparcie w postaci nowego albumu wrocławskiej JOB KARMY. Ci dzielni i niestrudzeni propagatorzy tradycji post-industrialnej wykuwają dla Was 8 wielce zgrabnych i przewrotnie melodyjnych “filmowych” kawałków, które zdają się tworzyć idealną ścieżkę dźwiękową do apokaliptycznego tasiemca który po trochu dziamoli nas wszystkich.

 

Ucieczka z ..., ale dokąd? W gigantycznych bebechach mechanicznego Lewiatana wszędzie jest tak samo. Kosmos serwuje coraz więcej mrocznych skwarków z przerażająco odległych, galaktycznych weków, powiększa się czarna dziura.

 

Ale nie załamujmy się. Krztusząc się i plwając własnym ogromem, Machina do Mielenia i Niewolenia Umysłów (straszliwe MMNU) zacina się i psuje coraz częściej. Gdzieś w trzewiach Systemu rodzi się nowy Snake Plissken.

 

Walka trwa. Jak zawsze. A ja polecam najbardziej sensacyjny album wiosny 2010.

 

Wrocławska Job Karma w ciągu 13 lat swojego istnienia zdołała odcisnąć niezaprzeczalne piętno na polskiej niezależnej scenie muzycznej, wypracowując sobie mocną pozycję wśród fanów elektronicznych dźwięków.

 

Zainspirowani klasykami industrialu, szybko wzbogacili swoje brzmienie o inne elementy i wypracowali własne, oryginalne brzmienie. Pięć płyt studyjnych, niezliczone koncerty w kraju i zagranicą, starannie przemyślana oprawa wizualna występów - zespół Maćka Fretta i Aureliusza Pisarzewskiego to projekt kompletny, wykraczający daleko poza jedno medium.

 

Ich dźwiękowy wehikuł stara się spojrzeć na kondycję człowieka i stworzonej przez niego cywilizacji, na wszystkie ciemne strony postępu i rosnącej technologicyzacji wszystkich sfer życia.

 

Człowiek kontra maszyna, człowiek kontra człowiek, nieustanny konflikt i próby Kontroli nad ogarniającym wszystko Chaosem. Najnowsza, szósta płyta Job Karmy, zatytułowana Punkt, w przeciwieństwie do ostatniej (Tschernobyl, 2007 r.), nie jest concept albumem, a zbiorem kompozycji powstałych na przestrzeni lat 2006-2009. Osiem utworów nie przynosi brzmieniowej rewolucji, chociaż nie zabrakło tu również elementów nowych, zaskakujących.

 

Ciepłe brzmienia analogów zderzają się z surowymi, metalicznymi rytmami, hałasem rodem z hal fabrycznych i samplami dialogów, tworząc smakowitą mieszankę spod znaku ambientu i postindustrialu - trzeba tutaj pochwalić znakomitą produkcję materiału, za którą odpowiada Piotr Nykiel.

 

Całość charakteryzuje się szlachetnym sznytem oldschoolowej elektroniki sprzed dwóch dekad. Jest tu bardzo różnorodnie: od spokojnych, niemal chilloutowych, ale niepokojących pejzaży w Hydroxizinum City 2 i Gustav's Dream aż po agresywną, bombastyczną TerrorVizję.

 

Najciekawiej robi się jednak, kiedy Job Karma podkręca tempo, tak jak w najlepszym kawałku na Punkcie, jakim jest You Are The Key. Szybki beat, wpadająca w ucho zniekształcona gitara elektryczna i klimatyczne sample z powtarzającym się zdaniem "I'm not crazy" budzą skojarzenia z dokonaniami brytyjskiego UNKLE z czasów płyty War Stories.

 

Jeśli jakiś utwór Job Karmy można nazwać "przebojowym", to właśnie You Are The Key.