Kategorie

Płatności

   
           Zalecane !

    

      Wpłata na konto
            firmowe
      (przelew zwykły)  

      
     Tylko dla klientów
          z zagranicy

Tortoise + Ex, The ‎– In The Fishtank

Dostępność:
szt.
Cena netto: 52,03 zł 64,00 zł

Tortoise + Ex, The ‎– In The Fishtank

 

Label: Konkurrent ‎– FISH 05 Series: In The Fishtank – 5

Format: Vinyl, 12", 33 ⅓ RPM

Country: Netherlands

Released: 1999

Genre: Electronic, Rock

Style: Post Rock, Alternative Rock

 

 

 

Tracklist

 

 

A1 The Lawn Of The Limp 4:03

A2 Pooh Song (Christopher Robin's Nightbear) 4:57

A3 Central Heating 2:19

B1 Pleasure As Usual 5:03

B2 Did You Comb? 2:09

B3 Huge Hidden Spaces 4:12

 

 

Barcode: 718752037914

 

 

 

Tortoise to założony w 1990 roku w Chicago zespół muzyczny, grający rockową muzykę instrumentalną, uważany za prekursora stylu post rock.

 

Zespół powstał z inicjatywy basisty Douga McCombsa i perkusisty Johna Herndona. Skład grupy uzupełnili: John McEntire, Jeff Parker i Dan Bitney. Z Tortoise współpracowali też basista Bundy K. Brown (odszedł w 1995 roku) i gitarzysta David Pajo (odszedł trzy lata po Brownie).

 

Brzmienie Tortoise przypomina gitarowe eksperymenty z lat 70. „zaprawione” jazzem i elektroniką, z dominującą sekcją rytmiczną (niestroniącą od wibrafonu, marimby, czy innych autorskich zestawów perkusyjnych). Wizytówką grupy stały się zwłaszcza mocno przetworzone dźwięki syntezatora, delikatne posklejane bity i długie, zbudowane na kontraście do elektroniki gitarowe solówki.

 

The Ex – holenderski zespół rockowy propagujący w swej twórczości idee anarchizmu. Założony pod koniec lat 70. XX w. na fali popularności punk rocka, od tego czasu nagrał prawie 20 albumów, stając się jednym z najdłużej działających i najbardziej znaczących zespołów punkowych w historii.

 

Muzyka grupy na przestrzeni lat ulegała daleko idącej ewolucji – od prostego anarchopunka, prezentowanego na pierwszej płycie All Corpses Smell the Same, do eksperymentalnych brzmień punk/post punk/no wave w czasach współczesnych.