Categories

Payment

   
           Zalecane !

    

      Wpłata na konto
            firmowe
      (przelew zwykły)  

      
     Foreign customers
               only 

The Beatles ‎– Beatles For Sale

Availability:
szt.
Net Price: €18.09 €22.25

The Beatles ‎– Beatles For Sale

 

 

Label: Parlophone ‎– 0094638241416
Format: Vinyl, LP, Album, Reissue, Remastered, Stereo, 180 Gram, Gatefold
Country: UK & Europe 
Released: 13 Nov 2012
Genre: Rock, Pop
Style: Rock & Roll, Pop Rock

 

Tracklist

 

A1 No Reply  
A2 I'm A Loser 
A3 Baby's In Black  
A4 Rock And Roll Music 
A5 I'll Follow The Sun 
A6 Mr. Moonlight 
A7 Kansas City 
B1 Eight Days A Week 
B2 Words Of Love 
B3 Honey Don't W
B4 Every Little Thing  
B5 I Don't Want To Spoil The Party  
B6 What You're Doing  
B7 Everybody's Trying To Be My Baby 

 

Notes


Manufactured on 180-gram, audiophile quality vinyl with replicated artwork.
This album has been prepared using the 2009 digital remasters which had been created from the original stereo analogue master tapes.

 

Barcode and Other Identifiers:

 

Barcode: 094638241416
Matrix / Runout (Side A): 94638241416 BA93978-01A1 L.
Matrix / Runout (Side B): 94638241416 BA93978-01B1 Y. i...i
Label Code: LC 0299
Rights Society: SDRM / BIEM

 

Rosnąca popularność, niezliczona ilość zaproszeń do programów telewizyjnych, koncertowe zobowiązania, oraz konieczność wydawania dwóch albumów rocznie - to wszystko sprawiło, że zespół nie mógł poświęcić zbyt wiele czasu na tworzenie nowego materiału. Beatlesi wykorzystując kilka dni w których akurat nie koncertowali, w tempie zarejestrowali czternaście piosenek, by mogły się ukazać jeszcze przed świętami.

Tak wspomina to Paul: Nagrywanie „Beatles for Sale” nie trwało długo. Oparte było na naszym repertuarze scenicznym z kilkoma nowymi piosenkami. Prawie połowa utworów na płycie to obce kompozycje pochodzące z klasyki rock'n'rolla. Podobnie jak na "Please Please Me" i "With the Beatles" znalazło się tutaj aż sześć coverów ("Rock and Roll Music" Chucka Berry'ego, "Mr. Moonlight" Roya Lee Johnsona, "Kansas City" autorstwa Jerry'ego Leibera i Mike'a Stollera połączony z "Hey-Hey-Hey-Hey!" Little Richarda, "Words of Love" Buddy'ego Holly, oraz "Honey Don't" i "Everybody's Trying to Be My Baby" Carla Perkinsa).

Co tu dużo mówić, zespół miał sporo szczęścia, jeśli chodzi o okładki płyt. Trafiali na plastyków, przez których nie musieli się wstydzić. Autorem zdjęć jest fotograf Robert Freeman. Robił je w londyńskim „Hyde Park” jesienią 1964. W sesji zdjęciowej wykorzystał soczyste jesienne kolory. Dwie fotki zawędrowały na okładkę, która nie zestarzała się zbytnio aż do dziś. Strona przednia i tylna, prawie pozbawiona liternictwa, z całą powierzchnią wypełnioną zdjęciem była bardzo nowoczesnym projektem. Dopiero na wewnętrznej stronie (bo okładka się rozkładała) umieszczono informacje o piosenkach.