Categories

Payment

   
           Zalecane !

    

      Wpłata na konto
            firmowe
      (przelew zwykły)  

      
     Foreign customers
               only 

Queen ‎– Sheer Heart Attack

Availability:
szt.
Net Price: €15.24 €18.75

Queen ‎– Sheer Heart Attack

 

 

Label: Virgin EMI Records ‎– 00602547202680
Format: Vinyl, LP, Album, Reissue, Remastered, 180 Gram
Country: UK & Europe Released: 25 Sep 2015
Genre: Rock
Style: Hard Rock, Pop Rock, Arena Rock

 

Tracklist:

 

A1 Brighton Rock
A2 Killer Queen
A3 Tenement Funster
A4 Flick Of The Wrist
A5 Lily Of The Valley
A6 Now I'm Here
B1 In The Lap Of The Gods
B2 Stone Cold Crazy
B3 Dear Friends
B4 Misfire
B5 Bring Back That Leroy Brown
B6 She Makes Me (Stormtrooper In Stilettos)
B7 In The Lap Of The Gods... Revisited

 

Notes:

 

Issued with a printed inner sleeve with lyrics and credits.

 

Barcode and Other Identifiers:

 

Barcode: 602547202680
Label Code: LC 01846
Matrix / Runout (Side 1 runout, etched): BF83623-01 A1 4720268 MILES ABBEY ROAD 1/2 SPEED
Matrix / Runout (Side 2 runout, etched): BF83623-01 B1 4720268 MILES ABBEY ROAD 1/2 SPEED
Rights Society: BIEM/SDRM

 

Trzeci album Queen został wydany mniej niż rok po poprzednim, a sesja nagraniowa odbyła się w sporej części bez Briana Maya, który trafił do szpitala - wiele partii gitary rytmicznej zarejestrował John Deacon.

Jednak już w otwierającym longplay "Brighton Rock" słychać jedną z najsłynniejszych solówek Maya. Kolejne świetne solo, ale niestety krótsze, pojawia się w wodewilowym "Killer Queen", pierwszym prawdziwym przeboju grupy (2. miejsce w Wlk. Brytanii, 12. w Stanach). Trzy następne utwory przenikają jeden w drugi, tworząc swoistą całość. Na początek surowy hard rock w postaci śpiewanego przez Taylora "Tenement Funster", dalej równie ostry "Flick of the Wrist", z orientalizującymi partiami gitary, a na zakończenie spokojniejszy, podniosły "Lily of the Valley". Na pierwszej stronie wydania winylowego zmieścił się jeszcze singlowy "Now I'm Here" - kolejny hard rockowy kawałek, ale tym razem o bardziej komercyjnym charakterze (wystarczyło na 11. miejsce u Anglików). Po dziwacznym "In the Lap of the Gods" następuje najbardziej dynamiczny utwór nie tylko na tym albumie, ale w całej dyskografii grupy. Nic dziwnego, że to właśnie "Stone Cold Crazy" został później nagrany przez Metallikę - już w oryginale brzmi bardzo thrash metalowo. Miniaturka "Dear Friends" to z kolei jeden z najpiękniejszych utworów grupy.

Sheer Heart Attack jest czterdziestominutowym tyglem urozmaiconych pomysłów. Drapieżna, nieprzewidywalna, słodziutka, ale czasem nadzwyczaj gorzka – taka jest teraz nasza Królowa. Puściła wodze fantazji i pozwoliła sobie dosłownie na wszystko. Kobieta wyzwolona po prostu!:) Zatem jeżeli ktoś liczy na odnalezienie tutaj uniesień, skomplikowanych form i uduchowionych tekstów, to niech się nie łudzi – tego tutaj nie ma.

Nie jest to też żaden koncepcyjny album, co udowadnia tytuł, a raczej historia z nim związana. Jeśli spojrzycie na tracklistę, to Waszym oczom nie ukaże się nigdzie utwór "Sheer Heart Attack". Ten pojawił się dopiero w roku 1977 na News of the World, gdyż właśnie wtedy został ukończony przez Taylora. Po prostu muzycy potrzebowali fajnej nazwy dla kolejnego albumu. Nie oznacza to jednak, że Queen już się stacza i psuje. Wręcz przeciwnie! Jest to do roku 1975 zdecydowanie najciekawsza muzycznie płyta Queen. Przekrój stylowy jest niesamowity, przy czym spójność została zachowana przez jeden czynnik – zaczynający już się kształtować niepowtarzalny, eklektyczny styl zespołu. Poszukujący, nieoszlifowany, czasami kiczowaty do bólu, ale być może dlatego taki powabny.