Categories

Payment

   
           Zalecane !

    

      Wpłata na konto
            firmowe
      (przelew zwykły)  

      
     Foreign customers
               only 

The Killers ‎– Wonderful Wonderful

Availability:
szt.
Net Price: €13.21 €16.25

The Killers ‎– Wonderful Wonderful

 

 

Label: Island Records ‎– 00602557771718
Format: Vinyl, LP, Album
Country: Europe
Released: 22 Sep 2017
Genre: Rock, Pop
Style: Alternative Rock, Indie Rock, Indie Pop, New Wave

 

Tracklist:

 

A1 Wonderful Wonderful
A2 The Man
A3 Rut
A4 Life To Come
A5 Run For Cover
B1 Tyson Vs Douglas
B2 Some Kind Of Love
B3 Out Of My Mind
B4 The Calling
B5 Have All The Songs Been Written?

 

Barcode and Other Identifiers:

 

Barcode (Scanned): 602557771718
Barcode (Printed Text): 6 02557 77171 8
Label Code: LC08427
Matrix / Runout (Side A runout, stamped): MRP0905/B002704701-A 161955E1/A
Matrix / Runout (Side A runout, etched): A1 JD
Matrix / Runout (Side B runout, stamped): MRP0905/B002704701-B 161955E2/A
Matrix / Runout (Side B runout, etched): B1

 

The Killers postrzegali “Wonderful Wonderful" jako formę odkupienia po "Battle Born" - wydanej w 2012 roku płycie, uznawanej nawet przez nich za wypadek przy pracy. Co więcej, lider grupy, Brandon Flowers, ostatnimi czasami oficjalnie przeprosił słuchaczy, twierdząc, że nie był wystarczająco dobry i nie powinien ujrzeć nigdy światła dziennego!

Muzycy postanowili zrobić sobie dłuższą przerwę. Ta trwała cztery lata i wiecie co? Opłaciła się! Grupa Brandona Flowersa dawno nie wykazywała się bowiem taką witalnością. Czy powrócili do swoich post-punkowych korzeni? Cóż, co najwyżej lekko do nich nawiązują, ale i tak warto przysłuchać się tej partii basu w tytułowym "Wonderful Wonderful", która nadaje utworowi zadymionej atmosfery Manchesteru lat 70. Chociaż najciekawiej i tak się dzieje, kiedy z tego monochromatycznego klimatu odbijają w końcówkę, nie bojąc się zastosować ryzykownych przesterów i sprężeń, o które można by posądzać prędzej Sonic Youth. Skrzyżowanie tych dysonansów z tak słodką melodią robi spore wrażenie.

Dalej wcale nie jest gorzej, chociaż już mniej odważnie. Funkujący fundament "The Man" podniesie z fotela absolutnie każdego, a syntezatory w "Tyson vs Douglas" błyskawicznie obudzą skojarzenia z hymnami rocka lat 80., nawet gdy energiczny refren przenosi nas niespodziewanie we współczesność. Z kolei "The Calling" urzeka swoim kontrastem stanowiącym połączenie bluesowego rytmu, inspiracji hard rockiem spod znaku Led Zeppelin z elektronicznymi przeszkadzajkami i bębnami z automatu perkusyjnego.

Nowy album The Killers lśni w pozytywnych barwach - kilkuletnia przerwa naprawdę była potrzebna, wszak muzycy udowodnili tym razem, że potrafią pokazać coś nowego nie sprawiając przy tym wrażenia, iż sami są nie do końca do tego przekonani. A tak właśnie bywało na poprzednich dwóch płytach.

W promocyjnych wywiadach przed wydaniem nowej płyty Brandon Flowers opowiadał, że wraz z zespołem chcieli nagrać dorosły album. Czy to się udało? Tak! „Wonderful Wonderful” to dojrzała płyta. Wciąż jednak przebojowa. A za to przecież kochamy The Killers, prawda?