Categories

Payment

   
           Zalecane !

    

      Wpłata na konto
            firmowe
      (przelew zwykły)  

      
     Foreign customers
               only 

Fleetwood Mac ‎– Then Play On

Availability:
szt.
Net Price: €16.06 €19.75

Fleetwood Mac ‎– Then Play On

 

 

Label: Reprise Records ‎– 8122796551
Format: Vinyl, LP, Album, Reissue, Gatefold, 180 Gram
Country: Europe
Released: 2015
Genre: Rock
Style: Blues Rock, Classic Rock

 

Tracklist:

 

A1 Coming Your Way
A2 Closing My Eyes
A3 Fighting For Madge
A4 When You Say
A5 Show-Biz Blues
A6 Under Way
A7 One Sunny Day
B1 Although The Sun Is Shining
B2 Rattlesnake Shake
B3 Without You
B4 Searching For Madge
B5 My Dream
B6 Like Crying
B7 Before The Beginning

 

Barcode and Other Identifiers:

 

Matrix / Runout (Runout, A-side, etched): RI-9000-A CB 22075.1(3)
Matrix / Runout (Runout, B-side, etched): RI-9000-B CB 22075.2(3)
Barcode (on sticker): 0 81227 96551 8
Rights Society: GEMA/BIEM
Label Code: LC02982

 

Trzeci studyjny album Brytyjczyków, który miał premierę 19 września 1969r.

"Then Play On" to najbardziej ceniony album z bluesowego okresu działalności Fleetwood Mac. Muzycy doprowadzili tutaj swój bluesowy styl do doskonałości. Niejednokrotnie zresztą wykraczają poza bluesową estetykę - to najbardziej zróżnicowany stylistycznie longplay, jaki ukazał się pod tym szyldem. Na szczęście muzycy nie przesadzili w drugą stronę i całość zachowuje spójny charakter.

W osiągnięciu tak dobrego efektu w znacznym stopniu pomógł nowy muzyk, Danny Kirwan, który jest nie tylko dobrym gitarzystą i wokalistą, ale również świetnym kompozytorem. "Then Play On" to pierwszy album Fleetwood Mac, na którym znalazły się wyłącznie autorskie kompozycje członków zespołu. Aż połowa z nich jest dziełem Kirwana. I są wśród nich naprawdę znakomite utwory. Jak psychodeliczny, zadziorny, a zarazem bardzo chwytliwy "Coming Your Way", wyróżniający się "plemienną" grą Micka Fleetwooda. Albo energetyczny, bluesrockowy "One Sunny Day". Zaś przede wszystkim nastrojowa ballada bluesowa "Without You", z prześlicznymi partiami gitar i poruszającą partią wokalną. Danny napisał także kilka przyjemnych, częściowo akustycznych utworów: folkowe "When You Say" i "Although the Sun Is Shining", instrumentalny "My Dream", oraz klasyczny blues "Like Crying".

Równie zróżnicowane są kompozycje Petera Greena: od łagodnych "Closing My Eyes" (klimatem przypominającego "Albatross", ale z partią wokalną) i "Before the Beginning", przez psychodeliczny instrumental "Underway", po blues w wersji czystszej - "Show Biz Blues" - i urockowionej - "Rattlesnake Shake". Największe wrażenie robi właśnie ten ostatni, świetnie łączący zadziorne brzmienie z melodyjnością. Utwór był nawet wydany na singlu, ale nie odniósł sukcesu (w przeciwieństwie do wersji z 1981 roku, nagranej przez Greena i Fleetwooda na solowy album drugiego z nich, "The Visitor"). Całości dopełniają utwory "Fighting for Madge" i "Searching for Madge", podpisane odpowiednio nazwiskami Micka Fleetwooda i Johna McVie. Prawdopodobnie chodziło o to, żeby sekcja rytmiczna też zarobiła coś na tantiemach, gdyż oba kawałki to po prostu instrumentalne jamy. Oba rozpędzone i wyróżniające się wręcz hardrockowym ciężarem.