Kategorie

Płatności

   
           Zalecane !

    

      Wpłata na konto
            firmowe
      (przelew zwykły)  

      
     Tylko dla klientów
          z zagranicy

Revolting Cocks ‎– Cocked And Loaded

Dostępność:
szt.
Cena netto: 38,21 zł 47,00 zł

Revolting Cocks ‎– Cocked And Loaded

 

Label: 13th Planet Records ‎– THP 001, AFM Records ‎– THP 001

Format: CD, Album, Digipack

Country: Germany

Released: 24 Feb 2006

Genre: Electronic, Rock

Style: Leftfield, Industrial

 

 

Tracklist

 

 

1. RevColution Medley 4:43

2. Ten Million Ways To Die 4:45

3. Calienté (Dark Entries) 4:27

4. Prune Tang 3:08 Fire Engine 4:59

5. Dead End Streets 5:40

6. Pole Grinder 3:53

7. Jack In The Crack 3:28

8. Devil Cock 4:00

9. Viagra Culture 5:42

10. Revolting Cock Au Lait 10:25

 

 

Notes

Produced and mixed at Sonic Ranch and 13th Plant Studios, Hell Paso, TexAss.

Mastered at DNA Mastering Studio City, CA.

 

Barcode and Other Identifiers

Barcode: 4 046661 020328

 

 

Revolting Cocks to amerykański zespół prezentujący rocka industrialnego. Przez wielu określany jest mianem supergrupy ze względu na interesujący skład, który ulegał zmiano na przestrzeni lat.

 

Revolting Cocks powstał jako projekt Richarda Jonckheere z Front 242, Ala Jourgensena z Ministry, a także Luca Van Ackera. Zespół jest aktywny od połowy lat 80. XX wieku. Zgodnie z relacją Jourgensena inspiracją dotyczącą nazwy grupy była bójka w jaką wplątał się on, Van Acker oraz Jonckheere w jednym z lokali w Chicago.

 

Cała trójka po tym jak została wyrzucona z baru została nazwana mianem "Revolting Cocks". Muzykom tak spodobało się to określenie, że postanowili je wykorzystać. Pierwszym materiałem jaki został wydany przez wytwórnię Wax Trax był singiel "No Devotion", którego premiera miała miejsce w 1985 roku. W 1986 roku przyszedł cza na pełnometrażowy debiut zatytułowany "Big Sexy Land", na którym pojawiła się mieszanka hard rocka, EBM'u oraz syntezatorów.

 

Niedługo po tym Jonckheere opuścił zespół, a dwójka pozostałych muzyków korzystała ze współpracy takich artystów jak Chris Connelly (Fini Tribe, Murder Inc., Damage Manual), Paul Barker (The Blackouts, Ministry, Pink Anvil, U.S.S.A., Flowering Blight) oraz Bill Rieflin (The Blackouts, Ministry).

 

W 1988 roku pojawił się kolejny album zespołu - koncertowy "You Goddamned Son of a Bitch". Na albumie słuchać wyraźnie inspirację muzyką prezentowaną przez Ministry. Kolejne wydawnictwa studyjne pojawiły się w 1990 roku ("Beers, Steers, and Queers") i 1993 ("Linger Ficken' Good"). Zespół planował także trasę koncertową jednak została ona odwołana, a sama grupa zawiesiła działalność.

 

Grupa wróciła w 2004 roku i już wtedy miał się pojawić kolejny studyjny materiał zespołu zatytułowany "Purple Head". Premiera została jednak przesunięta o dwa lata, a tytuł został zmieniony na "Cocked and Loaded".

 

Revolting Cocks towarzyszyli Ministry podczas trasy koncertowej MasterBaTour w 2006 roku. Po występach Jourgensen zdecydował o składzie zespołu - wokalistą został Josh Bradford (Stayte, Simple Shelter, V.H.S.), klawiszowcem Clayton Worbeck (Stayte, Simple Shelter), a gitarzysta Sin Quirin (Society 1).

 

Kolejny album zespołu - " Sex-O Olympic-O" - pojawił się w marcu 2009 roku. W kwietniu 2010 roku miała miejsce premiera krążka "Got Cock?".