Kategorie

Płatności

   
           Zalecane !

    

      Wpłata na konto
            firmowe
      (przelew zwykły)  

      
     Tylko dla klientów
          z zagranicy

Ennio Morricone ‎– Frantic (Original Motion Picture Soundtrack)

Dostępność:
szt.
Cena netto: 89,43 zł 110,00 zł

Ennio Morricone ‎– Frantic (Original Motion Picture Soundtrack)

 

 

Label: Elektra ‎– 960 782-1
Format: Vinyl, LP, Album
Country: UK & Europe
Released: 1988
Genre: Stage & Screen
Style: Soundtrack

 

Tracklist:

 

A1 I'm Gonna Lose You 4:04
A2 Frantic 4:05
A3 On The Roofs Of Paris 6:00
A4 One Flugel Horn 3:16
A5 Six Short Interludes 4:31
B1 Nocturne For Michel 3:16
B2 In The Garage 4:12
B3 The Paris Project 3:16
B4 Sadly Nostalgic 1:47
B5 Frantic 6:03

 

Płyta: M-
Okładka: NM+

 

Barcode and Other Identifiers:

 

Barcode: 0 7559-60782-1 4
Rights Society: GEMA/BIEM
Label Code: LC 0192

 

Nakręcony w Paryżu „Frantic” (co można przetłumaczyć jako „oszalały”, „działający w amoku”) jest zręcznym połączeniem suspensu thrillerów Hitchcocka z Kafkowskim światem absurdu i smaczkami typowymi dla twórczości samego Polańskiego. Ta mieszanka czyni z tego w istocie dość błahego filmu, perełkę kina rozrywkowego. Każde ujęcie we „Franticu” pokazuje, że Polański czuje i kocha kino. Na planie reżyser miał przy sobie artystów, którzy dzielą z nim tę pasję. Muzykę skomponował Ennio Morricone a Polański trafił na jeden z najciekawszych akurat okresów w twórczości artysty, okres jego największych sukcesów na polu międzynarodowym.

Zdecydowanie wizytówką i największym atutem partytury, spychającym w cień walory stricte kompozycyjne, jest bardzo interesująca orkiestracja, wykraczająca poza środki symfoniczne i oparta w dużym stopniu na lubianej przez Morricone gitarze basowej oraz nastrojowej elektronice. Ów specyficzny amalgamat, okraszony dodatkowo niepowtarzalnym brzmieniem stylu Włocha, to prawdziwy popis muzycznej budowy klimatu, zdominowanego momentami przez nieokreślone uczucie fatalizmu, dekadencji.

Morricone z doskonałym wyczuciem kreuje atmosferę nieco tajemniczego Paryża, miasta o dwóch obliczach, z jednej strony turystycznej atrakcji, z drugiej zaś - pełnej mroczych sekretów, tętniącej nocą metropolii. W miarę jak główny bohater coraz bardziej pogrąża się w poszukiwaniach zaginionej żony, schodzi do "podziemia", świata ludzi mu obcych, zamysł kompozytora staje się klarowny, a wybór instrumentarium usprawiedliwiony.